logo


O společnosti

O nás

Firma henelit-CZ, spol. s r.o. se sídlem v Želechovicích nad Dřevnicí je oficiálním distributorem produktů rakouské společnosti Henelit Lackfabrik GmbH (barev a laků na dřevo i kov, lazur a olejů) v České republice. Naše firma byla založena v roce 1991 a nabízí k produktům rakouského výrobce také široký sortiment lakýrnických materiálů, pomůcek, stříkací techniky, brusiva apod.. Rovněž u nás zakoupíte interiérové a fasádní barvy, omítky, mozaikové omítky, lazury, mořidla, laky, vodouředitelné i syntetické barvy na dřevo a kov, karosářské tmely, plniče, speciální barvy na stožáry vysokého napětí - produkty společností , Mistral, Snieźka , CHING. Naše zboží je určeno jak do průmyslové výroby, pro potřeby autoservisů a lakoven, tak i pro malé podnikatele, řemeslníky a kutily. Na výběr máte z širokého sortimentu barev a laků předních evropských výrobců. Naše výrobky dodáváme velkoobchodům, prodejnám, ale i soukromým osobám.

Proč nakupovat u nás

  • komplexní sortiment produktů
  • k produktům provádíme i školení
  • konzultační a poradenská činnost
  • zkušenosti v oboru od roku 1991

O společnosti Henelit Lackfabrik GmbH

Společnost Henelit, založená v roce 1947, se opírá o 70 let zkušeností s výrobou barev a laků. Dnes je společnost jednou z největších výrobců barev a laků na jihu Rakouska. V sídle společnosti Villach se kromě sídla společnosti nachází také moderní výrobní, výzkumná a vývojová zařízení. Od roku 2008 je Henelit součástí globální skupiny MIPA AG.

O společnosti MIPA

Společnost MIPA byla založena v roce 1948 se sídlem ve městě Landshut v Německu; nyní má sídlo a hlavní výrobní závod v Essenbachu. Firma se zabývá především výrobou autoopravárenských laků a tmelů, průmyslových barev, nástěnných a fasádních barev a tónovacích systémů. MIPA AG je také výrobcem vodou ředitelných systémů a opravárenských laků pod označením WBC, které umožňují míchání metalických, perleťových a speciálních odstínů pro všechny druhy osobních automobilů. Od roku 2008 je Henelit součástí globální skupiny MIPA AG.

O společnosti Chemische Industrie Erlangen GmbH (CHING)

CHING je středně velká společnost, která vyvíjí a distribuuje nátěrové hmoty pro ochranu proti korozi a průmyslové nátěry. Rodinný podnik s tradicí od roku 1927. Společnost CHING je již po desetiletí schváleným dodavatelem velkého počtu německých i zahraničních zákazníků: RWE, E.ON, TenneT, 50hertz, Netze BW, Siemens, ABB, ALSTOM, AREVA, GE Grid, Mitsubishi Hitachi Power, BASF, Bosch Rexroth, Schneider Electric, ENEL, MR, SGB, AVACON, Vattenfall, VEAG, DB, Bast a mnoho dalších.

O společnosti Mistral

Společnost založená v roce 2007, se sídlem v Praze. Výrobní závod je v obci Slavoňov u Nového Města nad Metují. Zabývá se výrobou penetračních přípravků, interiérových i fasádních barev, pastových a mozaikových omítek. Mají certifikovaný vlastní zateplovací systém. Společnost Mistral s.r.o. je členem skupiny MIPA AG.

O společnosti Snieźka

Výrobní závod Śnieżka SA je přední výrobce barev a laků v Polsku a patří mezi významné producenty nátěrových hmot ve střední a východní Evropě. Díky dobré znalosti požadavků stavebního průmyslu a efektivnímu řízení společnosti, Śnieżka SA dosáhla prestižního postavení mezi výrobci nátěrových hmot v čase kratším než 30 let. Počátky společnosti se datují od roku 1984. V současnosti se Śnieżka SA prezentuje na veřejnosti několika samostatnými výrobními řadami, z nichž některé bychom Vám rádi představili:


Produky řady Śnieżka
  • malířské interiérové barvy, vyrovnávací stěrky a tmely na stěny a stropy
  • akrylové i syntetické barvy na dřevo, kovy, plast (antikorozní ochrana, dekorativní úpravy)
  • specializovaný systém na střechy

Produkty řady Magnat

interiérové barvy na stěny i stropy. Keramická interiérová barva 3. generace vyrobená s použitím progresivní technologie CERAMIC SYSTEM založené na keramických komponentech a vysoce kvalitních pryskyřicích a pigmentech. Tato unikátní receptura zajišťuje barvě Magnat ceramic velmi nadprůměrné parametry v oblasti odolnosti proti drhnutí a opakovanému mytí, a také díky ní výsledné nátěry neabsorbují nečistoty a obtížně odstranitelné skvrny a jsou odolné proti dezinfekčním přípravkům. To je zárukou dosažení výjimečné životnosti nátěru a barevných odstínů. Magnat Style – dekorativní systémy pro interiér (škrábané omítky, benátský štuk, mramor, beton, lazury, metalické efekty), široká paleta tónovacích pigmentů, nářadí pro dekorativní úpravy (hladítka,špachtle, rydla, stěrky, razítka).

Produkty řady Vidaron

Impregnace proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu, venkovní lazury s obsahem karnaubového vosku a UV ochranou, laky pro podlahy v interiéru, vosky a oleje na zahradní nábytek a dřevěné terasy. Exteriér: ochrana a dekorace dřevostaveb (sruby, roubenky, altány, pergoly, obklady, ploty), ochrana a dekorace zahradního nábytku. Interiér: podlahové a nábytkové laky, laky na hračky a dětský nábytek.